جلسه توجیهی در خصوص برنامه های نوبت بندی توزیع عادلانه آب جهت کشت تابستانه سال جاری شبکه‌های آبیاری گتوند و عقیلی برگزار شد

| ۱۴۰۰-۳-۲۹

|

|

جلسه توجیهی در خصوص برنامه های نوبت بندی توزیع عادلانه آب جهت کشت تابستانه سال جاری شبکه‌های آبیاری گتوند و عقیلی برگزار شد

پيرو صورت جلسه مشترك مديريت بحران و شوراي كشاورزي استان خوزستان و ممنوع شدن كشت محصولات پر آب بر  مانند شلتوك در فصل تابستانه 1400 در استان، جلسه ای در روز سه شنبه مورخ 11/۳/1400 با حضور بهرام جعفری مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کارون بزرگ، فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گتوند و همچنین جمع کثیری از كشاورزان تحت پوشش شبكه هاي آبياري گتوند و عقيلي در محل سالن جلسات آن فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کارون بزرگ،

بهرام جعفری مدیر عامل شرکت گفت: با توجه به خشکسالی، تنش آبی و محدودیت های منابع آب موجود و به منظور استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب و پیشگیری از کشت های پر مصرف ، برنامه های نوبت بندی توزیع عادلانه آب در شبکه های فوق الذکر تهیه و در این جلسه به کشاورزان اعلام گردید.

همچنین وی اظهار امیدواری کرد با مدیریت صحیح توزیع آب در شبکه ها و فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب بتوانیم بحران پیش رو را با کمترین تلفات و بیشترین بهره وری سپری نمائیم.

سپس اسدی پور فرماندار شهرستان گتوند ضمن تشكر از شبكه آبیاری کارون بزرگ و اعلام  حمايت از اقدامات و برنامه هاي این شرکت جهت كشت تابستانه، از كشاورزان و ادارات ذی ربط خواست همکاری و تعامل لازم را به عمل آورند.

کشاورزان نیز مسائل و مشکلات خود را مطرح نموده و در جریان پیگیری های انجام شده توسط شرکت و اقدامات صورت گرفته جهت رفع آن ها، قرار گرفتند.

 

بالا